Atskats uz LADC 201405-01-2015

Pāreja uz jaunu gadu ir laiks, kad beidzot varam apsēsties un mierīgi atskatīties uz padarīto, novērtēt sasniegto un apzināties vēl sasniedzamo. LADC šis būs desmitais gads, ko pavadīsim rūpēs par radošo industriju meistarības un profesionālo standartu izaugsmi. 2014. pavadīts izglītojot, iedvesmojot un iedrošinot esošo un nākamo radošo talantu paaudzi, nodrošinot pieredzes un informācijas apmaiņu starp radošo industriju profesionāļiem un sabiedrību. Ar šādu kursu turpināsim arī 2015.

Pašreiz LADC var lepoties ar daudziem fiziskiem - radošo industriju profesionāļiem un entuziastiem (reklāma, dizains, copywrite, arhitektūra, digitālie risinājumi, fotogrāfija u.c.), un juridiskiem biedriem - lielākajām Latvijas reklāmas un dizaina aģentūrām, kā arī mārketinga speciālistiem un reklāmdevējiem. Ja vēlies pievienoties pulkam, uzzini labumus un sūti pieteikumu.

Pagājušajā gadā LADC ietvaros notikušas 17 iedvesmojošas un vērtīgas lekcijas gan pašmāju, gan importa profesionāļu vadībā. Pagājušajā gadā esam rīkojuši Isaac Pinnock (Founder of Made by Many, UK) lekciju "How to design the right product" un viņa meistarklasi “Making products that people need”, Steve Vranakis (Google Vreative Lab, London) lekciju “Making technology matter and using technology to drive creativity”, Alexey Meshkov(Instinct BBDO, Moscow) lekciju “Why I don’t do lecturing?”, Oskara Cirša (Wrong digital, Latvija) lekciju “Side Projects”, Milan Janic (Leo Burnett, Paris) lekciju “Can helping others help yourself? (and vice versa) and how does design fit into all of this?”, Raimonda Platača (Abnormal, Latvija) lekciju “Kā pārdzīvot prāta vētru ideju jūrā?”,Evelīnas Ozolas (Fold, Latvija) lekciju “Creativity empowers”, Gabrielius Jucevicius (Vilnus Collage of design, Lithuania) lekciju “The target audience is males and famales aged zero and up: how to please everyone and stay creative?”, Oskara Klauzes (Publicis Riga, Latvija) lekciju “Čika Kalšana”, Zigurda Zaķa (Komunikācijas stratēģis, Latvija) lekciju “Propoganda un citi zvēri”, Pētera Novika (Guilty, Latvija) lekciju “Radošas darbības, kuras kontrolē tu pats”, Saneel Radia (Finch15, VivaKi, USA) lekciju “What innovation means for creatives?”, Chuck Porter (CP+B, USA) lekciju “CP+B started in Riga”, Amid Moradganjeh (IDEO, Google un Microsoft interaktīvā dizaina meistars, ASV) lekciju "Thinking like a Designer, Human-Centered approach to Innovation", Ted Persson (Great Works, Sweden) lekciju "What marketers can learn from the startup world", bet gadu noslēdzām ar Ērika Stendzenieka(!MOOZ radošais direktors un LADC prezidents) lekciju "Underdog".

Aprīlī rīkojām IX radošās izcilības festivālu Adwards2014, ko aizvadījām ar 12 radošo prātu lekcijām, filmu, 3 dienu žūrēšanu, Young Lions 24h konkursu, PrintArt izstādi, uzņēmumu piedāvātiem darba uzdevumiem un citiem pasākumiem. Adwards2014 noslēguma ceremonijā "Creative Machines. The Annual Gathering" tika paziņoti radošie izcilnieki, kas tika apbalvoti ar 33 dažāda kaluma Adwards ordeņiem. Grand Prix godu pelnīti izcīnīja grafikas un interaktīvā deizaina kompānija “Asketic” un zīmolu ligzda “Matka” par Austrumlatvijas koncertzāles Gors vizuālās identitātes risinājumu. Šis gads bijis īpašs arī daudziem Latvijas radošajiem prātiem, kurus tad vēlreiz gribēju pelnīti izcelt

2015. gadā turpināsim rīkot lekcijas, no 13. līdz 17. aprīlim radoši iedvesmosimies, pacīnīsimies par ordeņiem un atskatīsimies uz paveikto radošās izcilības festivālā Adwards2015. Šis gads mums ir īpaši īpašs, jo atzīmēsim LADC un festivāla Adwards desmitgadi. 2015. ir īpašs arī ar to, ka esam uzsākuši izglītojošu iniciatīvu, piedāvājot lekciju programmu Latvijas augstskolām. Bet jau vasarā atsāksim LADC reklāmas skolas organizēšanu - 15 īpašu atlasi izturējušiem pretendentiem būs iespēja sevi pierādīt, mācīties no labākajiem radošo industriju darboņiem, pavadīt vairāk kā pus gadu reāli piedaloties dažādu aģentūru ikdienas darbos un, beigu beigās - iegūt darbu.

Liels paldies par izrādīto interesi smelties zināšanas un pieredzi ikmēneša lekcijās un festivāla Adwards ietvaros! Turpinām!

Sirsnībā,

Ēriks & Anete

 

Draugi & Partneri