Iesniedz savu zīnu līdz 30. aprīlim un piedalies pirmajā Rīgas Zīnu festivālā!18-04-2016

Aicinām visus LADC biedrus, draugus un līdzjutējus, kuri radoši izpaužas, radot savus tekstiņus-pekstiņus, komiksus, zīmējumus un citus zīna formāta darbus, piedalīties Latvijas zīnu kultūras veidošanā! Iesniedz savu zīnu līdz 2016. gada 30. aprīlim un piedalies pirmajā Rīgas Zīnu festivālā! 

KAS IR ZĪNS?

Zīns (saīsinājums no angļu magazine - žurnāls) ir mazas tirāžas neliela formāta žurnāls, kuru publicē pats satura autors. Zīnu satura iespējas ir visai plašas – tajos tiek publicēti teksti par politiku, dzeja, komiksi, fotogrāfijas, gan ar roku zīmēti, gan datorā izstrādāti zīmējumi u.tml.
Tēmas, kas nelielajos žurnālos tiek ietvertas, nereti ir ārpus standarta, ko pieprasa tradicionālie mediji, taču pēdējos gados virkne zīnu daudzviet pasaulē izauguši līdz profesionālam statusam, tiek lielos apjomos pārdoti grāmatnīcās un izplatīti tiešsaistē. To formāts ir kļuvis aizvien populārāks.

KO VAR IESNIEGT?

Saturam var pieiet ļoti brīvi – nav tēmu un stilistikas ierobežojumu. Tas var būt stāstošs, abstrakts, grafisks, secīga attēlu sērija, kolāža, digitāli vai analogi attēli. 
Populārākais zīna formāts ir A5, jo lapas var izprintēt uz A4 formāta lapām, pārlocīt uz pusēm un saskavot vai iesiet. Tomēr formāta ziņā ierobežojumu nav. Lappušu skaits – sākot no 10.
Tas var būt drukāts digitāldrukā, sietspiedē vai jebkurā citā grafikas tehnikā, pavairots ar kseroksu vai zīmēts ar roku vienā eksemplārā.

KĀ IESNIEGT?

Nes savu darbu uz grāmatu veikalu “Bolderāja” (Avotu iela 29) vai sūti uz pasta adresi – Biedrība "Popper", Lāčplēša iela 26-21, Rīga, LV-1011. Neaizmirsti norādīt savu vārdu, uzvārdu un epasta adresi, uz kuru tev tiks nosūtīti konkursa rezultāti.

BALVAS

Konkursa pirmās vietas ieguvējs balvā saņems “Popper Publishing” atbalstu zīna publicēšanā un iespēju piedalīties citos starptautiskos zīnu kultūrai veltītos festivālos.
Pirmās, otrās un trešās vietas ieguvēji saņems dāvanas no “Popper Publishing”, “kuš!”, “Hood Shop”, “kim?”, “Lokal Boards”, “Imprint”, “Benji Knewman”, “VKN”, “MUTA”, “DrawOrgy”, “DDA”, “Orbita” un “FK magazine”.

REZULTĀTI

Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 2016. gada 27. maijā, kad tiks atklāta RZF izstāde. Tajā būs apskatāmi arī konkursa labākie darbi.

Vairāk par festivālu lasi un jaunumiem seko līdzi te.

Draugi & Partneri