NOZARE AR PIEREDZI. ŠOGAD ADWARDS APRIT 10 GADI!17-02-2015

Dodiet parunāt...

Šis gads mums ir tik īpašs, cik vien īpašs kādam var būt gads. Iemesls manai sajūsmai ir pavisam vienkāršs - LADC un mūsu organizētajam radošās izcilības festivālam ADWARDS aprit 10 gadi! Nevis pieci, nevis septiņi ar pusi, bet desmit!

Šo 10 gadu laikā LADC ir rūpējies par radošo industriju meistarības un profesionālo standartu izaugsmi, izglītojis, iedvesmojis un iedrošinājis esošo un nākamo radošo talantu paaudzi, nodrošinājis pieredzes un informācijas apmaiņu starp radošo industriju profesionāļiem un sabiedrību.

Par šo es, pirmkārt, gribētu pateikties Ērikam, kas visu šo laiku ir bijis LADC stingrais tētis, viedais vectēvs un draugs, ar ko iet iedzert aliņu vienā personā, kā arī visiem mūsu radošajiem vīriešiem - Zaķim, Baštikam, Majoram, Rubīnam, Bētiņam, Gatim un citiem, kas piedalās LADC likteņa lemšanā ikdienā, un izdarīgajām dāmām - Zanei, Olgai un Agatei, kas šīs idejas transformējušas darbos. 

Šie LADC bijuši ļoti koši, vērtīgi, pieredzes un zināšanām piepildīti gadi. Ir veiksmīgi noorganizēti deviņi radošās izcilības festivāli ADWARDS, kam kopumā tikuši pieteikti ap 2000 darbu. Lekcijas un meistarklases snieguši 160 ar kaudzīti pasaules lielākie radošo sfēru spīdekļi. Šie cipari un vārdi, ko LADC ar lepnumu var rakstīt savā 10 gadu pieredzes CV, ir pierādījums tam, ka jums interesē un mums sanāk. Tad nu vēl viens Paldies - jums visiem, un ceram, ka mūsu manevri ir nenovērtējams izglītības, praktiska ieskata un pieredzes resurss tiem, kas vēlas mācīties no Latvijas un pasaules radošo industriju celmlaužiem.

LATVIAN ART DIRECTORS CLUB (LADC) rīkotais desmitais radošās izcilības festivāls ADWARDS2015 norisināsies no 23. februāra līdz 17.aprīlim. No 23. februāra līdz 30. marta plkst. 23.59 tiks pieņemti radošās izcilības meistardarbi, bet 15. un 17. aprīlī no agra rīta līdz vēlam vakaram bankas CITADELE konferenču centrā LADC viesi un visi festivāla žūrijas pārstāvji priecēs un izglītos LADC biedrus, draugus un līdzjutējus ar lekcijām. 17. aprīļa vakara noslēgumā visi tiks gaidīti ADWARDS2015 desmitgades apbalvošanas ceremonijā, lai noskaidrotu, kuri no iepriekšējā gada laikā radītajiem darbiem ieies Latvijas radošās domas un meistarības vēsturē.

Līdz tam – celsim gaismā un gaisā visu, kas sastrādāts Latvijas reklāmā pēdējā gada laikā, lai noskaidrotu, kuri ir tie darbi, ko starptautiska žūrija 10 profesionāļu sastāvā atzīs par labākajiem, piešķirot tiem ordeņus un nodrošinot vietu starp ADWARDS2015 gada grāmatas vākiem.

Idejas ir, lai tās radītu, tāpēc jau desmito gadu pēc kārtas devām iespēju māksliniekiem izstrādāt ADWARDS identitāti no 0. Jauns gads un, kā vienmēr - jauna ideja, jauni mākslinieki, jauns logo, slogans, cilvēki un darbi. ADWARDS2015 ideju domāja un izstrādāja Edijs Majors, !MOOZ art director Mareks Hofmanis, mākslinieks Edgars Jurjāns, tekstu autors Nils Sakss. ADWARDS2015 koncepts ir "nozare ar pieredzi". LADC un festivālam ADWARDS šogad aprit desmit gadi - tie ir desmit gadi pieredzes, izaugsmes un zināma brieduma. Šā gada ADWARDS koncepts simbolizē visu, kas caur šo pieredzi desmit gadu laikā uzkrāts, uzaudzis, izkritis un nošļucis, vienlaicīgi parādot, ka līdz ar briedumu un iekāpšanu nākamajā gadu desmitā, neesam zaudējuši savu rokenrolu.  Tad nu teju katram reklāmas darbonim tik pazīstamos vārdu savienojumus "Pitch or die", "Mēs neesam šeit nākuši, lai labi justos", "Perfekts, paēdis & nevainīgs" esam ietetovējuši nozares miesā. To arī gribētu visiem novēlēt nākamajiem desmit - uzkrāt pieredzi, bet nezaudēt rokenrolu.

Ar datumiem, darbu iesniegšanas prasībām, apmaksas kārtību, kategorijām un citām svarīgām lietām, aicinu iepazīties sadaļā IESNIEGT DARBU (drīzumā).

Īpaši vēlējos izcelt visus ADWARDS draugus, kuriem pateicoties jau 10 gadus varam darīt visas šīs lietas. Paldies mūsu lieldraugam - Eiropas vadošajam papīra, iepakojuma risinājumu un vizuālās komunikācijas produktu izplatītājam ANTALIS, kurš vienmēr iesaistījies festivāla organizēšanā, dāvājis papīrus, sirdi, laiku un PRINTART UN DIZAINS kategoriju padarījis par visspēcīgāko un darbu iesniedzējam draudzīgāko. Paldies mūsu otram lieldraugam CLEAR CHANNEL, kurš kopā ar ANTALIS bijis mums blakus kopš festivāla pirmās dienas, izvietojis vienmēr trakos ADWARDS risinājumus vidē. Paldies mūsu trešajam lieldraugam DARDEDZE HOLOGRĀFIJA, kas visus šos gadus palīdzējusi ne tikai drukāt ADWARDS drukas materiālus, bet arī gadagrāmatu. Īpašu paldies saku arī draugiem, kas snieguši palīdzīgu roku gan LADC ikdienas darbā, gan svētkos jeb festivāla ADWARDS laikā - CITADELE, AUDI, DEEP WHITE, DIGITAL GURU, F64, BURZUM, DIGIBRAND, JCDECAUX, PILSĒTAS LĪNIJAS un citiem. Milzīgs paldies !MOOZ, kas šo 10 gadu laikā veltījuši savas idejas, resursus un nervu šūnas, kā arī ADWARDS2015 mājaslapas izstrādātājiem WRONG par to, ka esam ļoti skaisti un ērti. Pateicos arī medijiem, kas ir līdzās mūsu pirmspublicitātes kampaņas trakumā un ikdienā - RĪGAS VIĻŅI, MTG, TVNET, FOLD, IR, 7GURU, DRAUGIEM.LV un citiem. 

Jaunumiem seko līdzi tepat www.adwards.lv, TWITTER un FACEBOOK

Sirsnībā,

Anete

Draugi & Partneri