Sākusies darbu iesniegšana XI radošās izcilības festivālam ADWARDS201610-06-2016

Tā diena ir klāt – šodien, 8. jūnijā LATVIAN ART DIRECTORS CLUB (LADC) rīkotais vienpadsmitais radošās izcilības festivāls ADWARDS2016 oficiāli tiek pasludināts par atklātu.

Līdz pat 8. augustam aicinām visus radošo nozaru profesionāļus un entuziastus – reklāmistus, grafikas dizainerus, tekstu autorus, digitālās galvas, fotogrāfus, drukas māksliniekus, radošos un mākslinieciskos direktorus, režisorus un operatorus, produktu, iepakojumu dizainerus un visus pārējos, kas kaut ko rada - celsim gaismā un gaisā visu, kas sastrādāts Latvijas reklāmā pēdējā gada laikā, lai noskaidrotu, kuri ir tie darbi, ko starptautiska žūrija 10 profesionāļu sastāvā atzīs par labākajiem, piešķirot tiem ordeņus un nodrošinot vietu starp ADWARDS2016 gada grāmatas vākiem. Lielās aģentūras ar 20 vai freelancer ar vienu labu darbu – nav būtiski, ja vien radi kaut ko kvalitatīvu, pierādot savu meistarību!

IDEJA

Idejas ir, lai tās radītu, tāpēc jau vienpadsmito gadu pēc kārtas devām iespēju māksliniekiem izstrādāt ADWARDS identitāti no nulles. Jauns gads un, kā vienmēr - jauna ideja, jauni mākslinieki, jauns logo, slogans, cilvēki un darbi. Šogad ADWARDS ideju domāja un izstrādāja jaunā un daudzsološā animācijas studija KUST, savukārt mājaslapu un darbu iesniegšanu jau tradicionāli nodrošinās ilggadējie LADC draugi, digitālo un interaktīvo risinājumu aģentūra WRONG

ADWARDS2016 koncepts ir "It's time for the ugly truth". Reizi gadā pienāk patiesības mirklis, kad slēpties aiz reputācijas, draugiem-slavenībām, septītā aifona, stilīga biroja un vēl stilīgāka instagrama vairs nav jēgas. Var jau var, tomēr patiesība nāk gaismā, kad tiek novākti visi fona trokšņi un galdā tiek celts tikai tas, ko tu vari izdarīt un radīt. Ir pienācis laiks skarbākajam mirklim gadā, jo, iespējams, tikai iespējams, tu neesi tik labs, kā domā. Galvenais jautājums - vai tu būsi gana drosmīgs to pārbaudīt?

DATUMI, DARBU IESNIEGŠANA

Darbus festivālam varēs iesniegt līdz pat 2016. gada 8. augustam. Pieteiktajiem darbiem jābūt realizētiem laikaposmā no 2015. gada 31. marta līdz 2016. gada 1. augustam.
ADWARDS2016 radošā nedēļa norisināsies no 22. - 26. augustam. Uzvarētāju apbalvošanas ceremonija - 26. augusts.

Šogad iesniegt darbus XI radošās izcilības festivālam ADWARDS2016 ir pavisam vienkārši:
1. Izvēlieties pērnā gada labākos veikumus. Pieteiktajiem darbiem jābūt realizētiem laikposmā no 2015. gada 31. marta līdz 2016. gada 1. augustam.
2. Izpētiet sadaļu "Kategorijas", lai noskaidrotu, kā tieši darbs sagatavojams iesniegšanai tiešsaistē.
3. Izpētiet sadaļu "Cenas un apmaksa".
4. Reģistrējieties ADWARDS2016 mājaslapā vai ieejiet sistēmā kā reģistrēts lietotājs.
5. Pēc reģistrācijas sāciet darba iesniegšanas procesu sadaļā "Iesniegt darbu".
6. Veiciet apmaksu par iesniegtajiem darbiem. Jums tiks atsūtīts rēķins uz norādīto epastu. Kamēr rēķins ir ceļā, apmaksu variet veikt uzreiz uz LADC rekvizītiem
7. Katram darbam tiks automātiski piešķirts ID numurs. Līdz pat darbu iesniegšanas beigu datumam Jums būs iespēja saglabāt pieteikumu, lai vēlāk mainītu un papildinātu informāciju par darbu.
8. Kategorijas PRINTART UN DIZAINS darbiem jāiesniedz drukāti un/vai produktu paraugi (reāli darbi nevis to attēli) un anketā jānonorāda drukas un/vai pēcapstrādes tehnoloģijas un izmantotie materiāli (aizpildāmais lodziņš zemāk). Ja drukas un produktu reālie paraugi netiks iesūtīti, darbi netiks vērtēti! 

NACIONĀLAIS FAKTORS

ADWARDS festivālā iesniegtajiem darbiem jābūt radītiem Latvijā (vai arī Latvijā strādājošu citu valstu autoru vadībā). Ja darbs tapis ārpus Latvijas, tam jābūt radītam Latvijas autoru vadībā.

ANONIMITĀTE

Darba veicējs nedrīkst būt norādīts iesniegtajā darbā, case study video, uz fiziski iesniegta darba, attēliem u.c. Darbi, uz kuriem tiks norādīts darba autors, netiks vērtēti.

AUTORTIESĪBAS

Iesniegtā darba visas iesaistītās puses (klients, izpildītājs u.c.) savstarpēji vienojas par iesniegtā darba autorību un balvas saņēmēju.

Iesniegtie materiāli pēc konkursa rīkotāju ieskatiem turpmāk var tikt uzglabāti LADC arhīvā un izmantoti tikai un vienīgi nekomerciāliem un izglītojošiem mērķiem. Iesniegtie materiāli kategorijā "PRINTART UN DIZAINS" var tikt izvietoti izstādē ADWARDS2016 radošās nedēļas ietvaros un pēc tās. 
Tiesības uz darbiem, kas tiek iesniegti kategorijā "Darba uzdevumi", pieder darba uzdevumu izstrādātājiem jeb klientiem.

VĒRTĒŠANA

Labākos darbus noteiks starptautiska žūrija 10 pazīstamu reklāmas, dizaina, mediju un saistīto industriju sastāvā. Divas vai trīs dienas žūrija vērtēs iesniegtos darbus, no kuriem izvēlēsies labākos, ko apbalvot ar ordeņiem, diplomiem un balvām. Festivāla noslēgumā 17. aprīlī uzvarētājiem tiks pasniegti II pakāpes ADWARDS ordeņi (sudraba godalgas), I pakāpes ADWARDS ordeņi (zelta godalgas) un GRAND PRIX (labākais veikums ADWARDS2015 ietvaros neatkarīgi no kategorijas - augstākais iespējamais festivāla novērtējums). 

Informācija par uzvarētājiem tiek pausta atklātībā tikai ADWARDS2016 balvu pasniegšanas ceremonijas laikā.

KATEGORIJAS

Darbus varēs iesniegt tādās kategorijās kā "INTEGRĒTĀS KAMPAŅAS", "FILM & RADIO", "INTERAKTĪVIE UN DIGITĀLIE RISINĀJUMI", "PRINTART UN DIZAINS", "VIDES REKLĀMA", "ZĪMOLA IDENTITĀTE", "PR", "NETRADICIONĀLĀ KOMUNIKĀCIJA", "BRANDED CONTENT & ENTERTAINMENT" un "PASĀKUMI".

Arī šogad radošajiem prātiem tiks piedāvāti vairāku Latvijas uzņēmumu sagatavoti brīfi jeb darba uzdevumi. Speciālajā kategorijā "DARBA UZDEVUMI" darbi tiek pieņemti bez maksas.

Īpaši vēlējāmies izcelt kategoriju "PRINTART UN DIZAINS", kas veidota apvienojot ANTALIS drukas un dizaina konkursu PRINTART AWARDS un līdz šim festivālā bijusi spēcīgakā. Tāpēc jau tradicionāli par šīs kategorijas iesniedzējiem ANTALIS uzņēmies rūpes -  visiem, kas iesnieguši darbu uz ANTALIS papīra un anketā norādījuši papīra veidu un izmantoto tehnoloģiju, arī otrais iesniegtais darbs ir bez maksas. Arī šogad, papildus ADWARDS apbalvojumiem, ANTALIS pasniegs GRANDART un GRANDPRINT.

Visiem "PRINTART UN DIZAINS" kategorijas darbiem jāiesniedz drukāti un/vai produktu paraugi un anketā jānonorāda drukas un/vai pēcapstrādes tehnoloģijas un izmantotie materiāli. Ja anketā šī informācija netiks norādīta, darbi netiks vērtēti. 

Arī šogad darbi būs iesniedzami kategorijā LIMBO. Šajā kategorijā iesniedzamas visas izcilās, tomēr klientu neapstiprinātās idejas. 
 
Darbu iesniegšanas kārtība un tehniskās prasības pieejamas www.adwards.lv attiecīgajās sadaļās.

Jaunumiem seko līdzi: ADWARDS.LV | TWITTER | FACEBOOK

Jautājumus uzdod un atbildes saņem: 

| (+371) 26708810

Draugi & Partneri