15. aprīlī gaidāma populārā ilustratora un rakstnieka, profesora Lawrence Zeegen lekcija05-04-2016


Līdz ar temperatūras stabiņa pacelšanos arī skats ārā pa biroja logu sāk likties daudz pievilcīgāks. LADC piedāvā lielisku iespēju ne tikai iziet ārā, bet arī pamatīgi izglītoties un iedvesmoties lekcijā Design: From Sketchbook to Textbook, ar kuru piektdien, 15. aprīlī, plkst. 18:00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā uzstāsies talantīgais dizainers un ilustrators profesors Lawrence Zeegen (UK). 

Ilustrētā lekcija atklās viņa ceļu dizainā – gan personisko, gan profesionālo –, raugoties caur grāmatām un publikācijām.  Lawrence Zeegen  biogrāfija raksturojama kā spoža – , sintezējot praktisko ar teorētisko,  viņš ir ne vien izcils profesionālis, bet arī talantīgs akadēmiķis – pasniedzējs vairākās universitātēs un dizaina dekāns – , kā arī dizaina grāmatu autors. Kā ilustratoram, viņa klienti bijuši lieli starptautiski laikraksti, tostarp 5 gadus Zeegen strādājis The Guardian, žurnāli, grāmatu izdevēji, dizaina uzņēmumi un reklāmas  aģentūras. Viņš ir arī darbojies dažādās organizācijās, ieskaitot kā valdes loceklis International Council of Communication Design un British Design and Art Direction (D&AD). Darbā Zeegen lielu nozīmi piešķir attīstības un pieredzes apmaiņas veicināšanai, kas ir viens no iemesliem, kāpēc viņa vārdu dizaina aprindās zina tik daudzi.  

Mūsu viesis ir iepriekš uzstājies Austrālijā, Ķīnā, Indijā, Izraēlā, Japānā, Korejā, Lietuvā, Jaunzēlandē, Krievijā, Serbijā, Singapūrā, Dienvidāfrikā, Turcijā un ASV, un nu iespēja klātienē bagātināties ar zināšanām būs arī Latvijas auditorijai.

Par gaidāmo tikšanos Zeegen saka: “Lekcijā es parādīšu ne tikai savus darbus, bet arī to, kuri ir mani iedvesmojuši un par kuriem esmu rakstījis. Es runāšu arī par to, cik nozīmīgi ir būt elastīgam un ar atvērtu prātu, kā arī spēt aptvert iespējas, lai karjera virzītos interesantā un reizēm arī negaidītā virzienā.”

Vairāk par lektoru iespējams izlasīt viņa mājaslapā
Intervija par grāmatu “Fifty Years of Illustration” (2014) lasāma te
The Guardian raksts ar L. Zeegen komentāriem par viņa grāmatu "Ladybird by Design" (2015) lasāms te 

Pasākums notiks angļu valodā.
Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ lūgums lekcijai pieteikties savlaicīgi, rakstot uz

Neoficiāla pieteikšanās Facebook pasākumam te

Kas? Lawrence Zeegen lekcija “Design: From Sketchbook to Textbook”
Kad? 15. aprīlī
Cikos? 18:00
Kur? Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Skārņu iela 10, Rīga).
Cik?  Biedriem un partneriem - bez maksas, fiziskām personām - EUR 35, juridiskām - EUR 86 (PVN iekļauts cenā)

Ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja gādību, lekciju Latvijas mākslas akadēmijas un Rīgas dizaina un mākslas vidusskolas mācībspēkiem un studentiem piedāvajam apmeklēt bez maksas (uzrādot apliecību).

 

 

Draugi & Partneri

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk: Sīkdatņu politika.