Creative Express 2022 - klātienē Viļņā!27-09-2022

  • No 29. septembra līdz 1. oktobrim, Creative Express 11. gadadienā, satiksies 32 talantīgi jaunie radošie no visas Eiropas.
  • Pēc divu gadu programmas norises tiešsaistē, šāgada pasākums notiks klātienē, Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.
  • Šāgada Creative Express tēma – daļa no Viļņas 700 gadu jubilejas svinībām.
  • Šajā izglītības projektā dalībnieki attīstīs radošās idejas, lai veicinātu un paaugstinātu Viļņas atpazīstamību Eiropā.

Dalībai Creative Express, ekskluzīvā izglītības programmā, ar vietējo radošo asociāciju palīdzību, kas ir Art Directors Club of Europe (ADCE) dalībnieces, tika izvēlēti 32 jauni, talantīgi radošie no 16 Eiropas valstīm.

Creative Express ir programma, ko organizē ADCE, un kas ir radīta, lai nodrošinātu profesionālas apmācības un veicināšanu jauniem Eiropas radošajiem. Programmā apvienojas kontinenta labākie jaunie art direktori, tekstu autori un dizaineri, lai paplašinātu savas zināšanas un iedvesmotos no viņu starptautiskajiem biedriem un pieredzējušiem mentoriem. Katru gadu dalībnieki strādā kopā, lai risinātu aktuālus izaicinājumus pasaulē.

“Viļņas vēstures pirmsākumi meklējami, kad Lietuvas dižkunigaitis Gedimins pirmo reizi pieminēja pilsētu vienā no savām vēstulēm ārzemju tirgotājiem un amatniekiem”, un 700 gadus vēlāk, Remigijus Šimašius, Viļņas mērs, svin pilsētas jubileju, ielūdzot jaunos radošos.

Līdz ar to, Creative Express 2022. gada programmas mērķis būs radīt idejas un piedāvājumus, kas var palīdzēt veicināt Lietuvas galvaspilsētas atpazīstamību visā Eiropā. Izstrādātās idejas un kampaņas tiks prezentētas 1. oktobrī.

“Galvaspilsēta ir vieta, kur sajaukušās vairākas kultūras un cilvēki, gadsimtu gaitā savstarpēji daloties ar idejām un zināšanām”, saka Remigijus Šimašius. Viņš ir pārliecināts, ka pilsēta un tās iedzīvotāji ir jauneklīgas ziņkārības, atjautības, apņēmības un kaislības patiess iemiesojums”. Tāpēc Viļņas mērs ielūdz jaunos radošos no visas Eiropas, lai atklātu pilsētu un kopradītu svaigas idejas Viļņai, kas pauž tās vērtības.

Trīs dienu garajā nometnē jaunie talanti strādās darba grupās, kuras pārraudzīs atzīti radošie mentori. Šāgada mentori ir - Eva Povilauskaitė no Jung Von Matt, Berlin, Rimantas Stanevičius no Milk, Vilnius, Mantas Velykis no LRT (Lietuvas Nacionālā televīzija), Viļņa, Gabrielius Jucevičius no Clinic 212, Viļņa, Collette Wasielewski no Owwn, Bruna Gonzalez (neatkarīga radošā direktore), Charlotte Bufler no The Wunderwaffe un Lewis Blackwell, Lurzer's Archive direktors un Creative Standards International CEO. Kā arī, Hans-Peter Albrecht, ADCE Creative Express programmas direktors, ir arī radošais partneris The Wunderwaffe.

Latviju šāgada Creative Express pārstāv

  • Dārta Apsīte, tekstu autore / radošā, Rīgas dome;
  • Dārta Sakārne, jaunākā radošā, McCann Riga.

 

Draugi & Partneri

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk: Sīkdatņu politika.